HAKKINDA

Erkan Terzi, 24 yılı aşkın bir süredir küresel iletişim çalışmalarında pazarlama ve dijital etkileşim çözümleri odaklı olarak çalışmaktadır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden “İşletme Yönetimi” lisans derecesini aldıktan sonra pazarlama ve dijital teknolojiler alanında yüksek lisansını University of California, Berkeley’de tamamlamıştır. Sonrasında Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School’da Dijital Pazarlama Analizi üzerine eğitimler almıştır.

Erkan Terzi, İstanbul, Ankara ve San Francisco’da Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Group, LG Electronics ve Aselsan gibi ulusal ve uluslararası şirketlerde tam zamanlı olarak çalışmıştır.  Hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok şirket ve marka için danışmanlık ve strateji planları hazırlamıştır.

Şu an Erkan Terzi, teknoloji ve sağlık alanında araştırmalar yapan New York merkezli bir şirket olan Massive Bio’nun Baş Pazarlama Sorumlusu (CMO) olarak görev yapmaktadır. CMO olarak, etkili pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında önemli rol oynamış ve şirketin iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmuştur. Aynı zamanda Pazarlama & İletişim alanlarında Mentor olarak Savunma Sanayii Akademi’de eğitimler vermektedir.

Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, IBM, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve York Trade gibi farklı kurum ve kuruluşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimi ve sertifikaları almıştır. Ayrıca Davranışsal Pazarlama (Nöro Pazarlama, Dijital Pazarlama, Kurumsal Marka Pazarlama, Stratejik Pazarlama Planı, Stratejik Dijital Pazarlama Planı), İletişim Teknolojileri ve Dijital Fotoğrafçılık konularında kitaplar yazmıştır. “Davranışsal Pazarlama” kitabı İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Fransa, İspanya, Japonya, İtalya, Hindistan, Brezilya, Hollanda, Almanya ve Türkiye’de satılmıştır. En son kitabı, “Dijital Köleliğin Sırları” 2023 yılında Efil yayınevi tarafından yayınlanmıştır.

Pazarlama ve iletişim alanındaki makaleleri Capital, Para, Marketing Türkiye, Digital Age, Brand Map, Mediacat, Ekonomist, Hürriyet, Milliyet, Akşam, Dünya Gazetesi, Chip, ICT, Yahoo, Anadolu Ajansı, HWP gibi birçok gazete ve dergide yayımlanmıştır. Çok sayıda konferansa katılmış ve pazarlama, marka ve iletişim konularında konuşmalar yapmış ve 30’dan fazla ödül kazanmıştır. Dijital Reklamcılık, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, Halkla İlişkiler, Maliyetleme, Rakip Puanlama, Anket Değerleme, Promosyon, Veri Planı, Ürün Yaşam Periyotları, İç Dijitalleşme ve AI Desteği konularında 12 tane farklı ve özgün algoritma hazırlamıştır.

Erkan Terzi evli olup iki çocuğa sahiptir.