HAKKINDA

Institute of Technology / MIT Sloan School ’da Dijital Pazarlama Analizleri üzerine eğitim aldı. University of California, Berkeley ‘de pazarlama uzmanlık eğitimlerini Pazarlama ve Dijital Teknolojiler üzerine tamamladı. İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi’ nde pazarlama ağırlıklı olarak İşletme Yönetimi üzerinde lisans eğitimi aldı. Aynı zamanda W.Rice University‘de akademik dil eğitimi ve stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri de aldı.

Microsoft, Milli Eğitim Bakanlığı, Google, IBM, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, York Trade gibi farklı kurum ve kuruşlardan uzun süreli teknoloji ve uluslararası pazarlama eğitimleri ve sertifikaları aldı. Davranışsal Pazarlama, Nöro Pazarlama, Dijital Pazarlama, Marka Pazarlama, Dijital Fotoğrafçılık, İletişim Teknolojileri gibi birçok farklı alanlarda kitaplar yazdı. “Behaviour Marketing” kitabı İngiltere, Amerika, Kanada, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, Almanya ve Türkiye‘de okuyucuları ile buluştu. Aynı zamanda Capital, BrandMap, Ekonomist, DigitalAge, Para, Mediacat, Marketing Türkiye, İhracat, Genç Girişim, Hürriyet gibi birçok gazete ve dergiler de yazıları yayınlandı.

Yaklaşık 22 yıldır Pazarlama ve Dijital İnteraktif Çözümler alanında ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda: Koç Allianz, Aksigorta, Comcast Spotlight, Simfer, Ziylan Grup, LG Electronics, Aselsan markalarında İstanbul ve San Francisco’da marka pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda ESI, Mekappa, Marketing Türkiye, Arçelik gibi birçok şirket ve markaya yurt içinde ve yurt dışında danışmanlık ve strateji planlamaları hazırladı. Yakın zamanda kariyerinde farklı bir yol izlemeye karar verdi. Şu an teknoloji ve sağlık alanında çalışmalar yürüten New York merkezli “Massive Bio” şirketinde, Global Pazarlama, Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Pazarlama İletişimi ve Dijital Teknolojiler alanında global ve lokal olarak farklı projeler yürütüyor. Sosyal Medya, PR Değerleme, Dijital Medya ve PR & SM entegrasyonları için dijital analiz ve iyileştirme sistemleri kapsamında 4 projesi bulunmaktadır. Şu an yeni kitabı ‘Dijital Kod’ üzerinde de yazım çalışmalarına devam ediyor.

Gelecek planında pazarlama ve dijital alanlarda yeni sistemler geliştirmek isteyen Erkan Terzi, özellikle proje, kitap ve kurduğu yeni sistemler ile deneyimlerini ve bilgilerini gençlerle paylaşmak istemektedir. Dünyayı değiştirebilecek olan tek şeyin yeni ve farklı fikirler olduğuna inanıyor. Özgür, farklı, eşitlikçi, insancıl, sevgi ve saygıyı temel alan evrensel tek bir dünyayı hayal ediyor. Yapılacak olan olumlu küçük değişikliklerin hayatlarımızda pozitif olarak büyük ve etkili sonuçlar yaratacağını deneyimlemiş biri olarak bunu insanlara doğru şekilde anlatmak için fırsatlar aramaya devam ediyor.

Erkan Terzi, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Davranışsal Pazarlama
Yeni yüzyılda ki pazarlama krallığını yıkın!
Efil Yayınevi – Baskı Format – 2022
Amazon Kindle – İngilizce / Kobo – İngilizce ve Türkçe – 2021

Pazarlama dünyası durmadan değişiyor. Artık bilim dünyasının yenilikleri ve pazarlama yöneticilerinin analiz çalışmaları daha doğru sonuçlara ulaşmamızı sağlıyor. Dijitalleşen pazarlama dünyasında gelenekselleşen pazarlama kurallarını yıkarak başarıya ulaşmak istiyorsanız yeni açılımları deneyimlemelisiniz. Bu kitap size bildiğinizi sandığınız birçok doğrunun yanlış olduğunu gösterecek. Başarılı pazarlama kampanyaları yürütmek, ürün ya da servis satışlarınızı artırmak için gerekli bilgileri size veriyor olacak. Özellikle klasik pazarlama ile dijital pazarlama entegrasyonunu nasıl yapmanız gerektiğini anlatıyor olacak. Örnek pazarlama strateji planı ve dijital iletişim çalışması size sadece teorik de değil, doğrudan uluslararası büyük markalar için de uygulanmış pratikte de yapılmış stratejik bilgi ve çalışmaları veriyor olacak. Sonrasın da yapmanız gereken tek şey ürün ve markanız için gerekli olan artı eklemeleri yaparak daha gelişmiş bir stratejik plan yapmak olacak.

Gerçek pazarlama sisteminin satın alım sürecinin dijital entegrasonu da dahil ederek nasıl çalıştığını öğrenin. Marka değerleme kurallarınızı gözden geçirin. Etkileşim tabanlı sosyal medya formülasyonlarının başarılı olmak için nasıl çalışılması gerektiğini bilin. Halkla İlişkiler’in dijital entegrasyona nasıl geçiş yapması gerektiğini yeni kurallara göre inceleyin. Davranışsal pazarlama için bilmeniz gerekenlere göz gezdirin ve kuralları tekrar yazın!

Bu kitap sizi iyi bir pazarlama dehası yapmayacak, pazarlamayı gerçek manada anlamış kaliteli bir pazarlama yöneticisi olmanızı sağlayacak. Sonrası size kalmış; yeni yüzyılın pazarlama krallığını yıkmaya hazır olun!

 

 

 

Davranışsal Pazarlama
Yeni yüzyılda ki pazarlama krallığını yıkın!
Efil Yayınevi – Baskı Format – 2022

 

 

Yayın Tarihi: 30.12.2021

ISBN: 9786052294734

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 232

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 13.5 x 19.5 cm

 

 

 

 

     _ ___